//

Renault skončil v strate skoro dve miliardy eur

1 min. čítania

Francúzska automobilka Renault za prvý polrok tohto roka vykázala stratu takmer dve miliardy eur. Dôvodom vysokej straty bolo zbavenie sa aktivít v Rusku. Renault tam predal ruskú pobočku a tiež podiel v najväčšej ruskej automobilke Avtovaz.

Renault v prvom polroku vykázal čistú stratu vo výške 1,66 miliardy eur oproti zisku na úrovni 368 miliónov eur oproti rovnakému obdobiu pred rokom. Firme sa však podarilo zvýšiť prevádzkový zisk o 160 percent na 939 miliónov eur.

Renaultu sa podarilo zvýšiť v prvom polroku tržby o 0,3% na 21,1 miliardy eur. Renaultu sa podarilo zvýšiť tržby napriek poklesu predaja. Renault totiž zmenil stratégiu a rozhodol sa zamerať pre predaj prémiových áut. Vďaka tomu sa podarilo Renaultu zvýšiť prevádzkovú maržu na 4,7% oproti 2,1% pred rokom. Do konca roka chce Renault dosiahnuť prevádzkovú maržu nad piatimi percentami.

O spoločnosti Renault

Renault S.A. je francúzska automobilka, ktorá sa zaoberá výrobou automobilov, poľnohospodárskej techniky a nákladnými vozidlami. Vďaka aliancii s Nissanom je to štvrtý najväčší výrobca automobilov na svete. Vlastní rumunskú spoločnosť Automobile Dacia a kórejskú spoločnosť Renault Samsung Motors. Súčasný CEO spoločnosti je Carlos Ghosn. Najúspešnejšie modely spoločnosti sú Renault Clio a Renault Mégane, a hlavným trhom je Francúzsko. Spoločnosť je známa mnohými revolučnými dizajnmi, bezpečnostnými technológiami a motoristickým športom. (zdroj: Wikipedia)
RENAULT
RNO.PA
27,37 €
-7,06%
Marketcap
7,94 B
Volume
2.868.393,00 €
Shares
290.174.016
Range
27,08 € - 29,61 €
52 Week Range
20,47 € - 38,07 €

Všetky akcie

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Inflácia v eurozóne sa blíži k deviatim percentám

Nasl. článok

Shell vykázal rekordné tržby aj zisk. Pre vysoké ceny ropy

Viac z Biznis

0 0,00