-1.1 C
Bratislava
ÚvodFinancieAž 67 percent Slovákov sa obáva zdražovania

Až 67 percent Slovákov sa obáva zdražovania

Slovensko už niekoľko mesiacov trápi vysoká inflácia. V júni inflácia dosiahla na Slovensku hodnotu až 13,2 percenta. Údaje za júl zatiaľ nie sú dostupné, ale pre rast cien potravín aj energií je pravdepodobné, že v júli inflácia opäť porastie.

Pracovný portál Kariéra.sk priniesol prehľad toho, ako vnímajú Slováci aktuálnu životnú situáciu na Slovensku. Pandémia výrazne ovplyvnila ekonomickú situáciu na Slovensku, čo malo za následok aj zmenu spotrebiteľského správania a nárast obáv obyvateľov.

Obavy zo zdražovania a inflácie uviedlo až 67 % opýtaných v prieskume, do ktorého sa zapojilo takmer šesť tisíc ľudí.

„Portál Kariéra.sk v najnovšom prieskume rozoberal aktuálnu ekonomickú situáciu. Do prieskumu sa zapojilo až 5 340 respondentov. Až 67 %  Slovákov pociťuje výrazné obavy zo zdražovania a inflácie. Pričom 24 % opýtaných sa takmer vôbec neobáva dopadu na svoj doterajší životný štandard a len 9 % nepociťuje žiadne obavy,“

uvádza portál Kariera.sk k výsledkom prieskumu.

S vysokou infláciou nebojuje len Slovensko. Vysoká inflácia trápi všetky krajiny eurozóny. V nedeľu zverejnilo Španielsko júlovú infláciu, ktorá bola najvyššia za posledných takmer 40 rokov. Rovnako v USA je inflácia najvyššia za posledných 40 rokov.

- Inzercia -

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

mohlo by vás zaujímať

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.