///

Až 67 percent Slovákov sa obáva zdražovania

1 min. čítania

Slovensko už niekoľko mesiacov trápi vysoká inflácia. V júni inflácia dosiahla na Slovensku hodnotu až 13,2 percenta. Údaje za júl zatiaľ nie sú dostupné, ale pre rast cien potravín aj energií je pravdepodobné, že v júli inflácia opäť porastie.

Pracovný portál Kariéra.sk priniesol prehľad toho, ako vnímajú Slováci aktuálnu životnú situáciu na Slovensku. Pandémia výrazne ovplyvnila ekonomickú situáciu na Slovensku, čo malo za následok aj zmenu spotrebiteľského správania a nárast obáv obyvateľov.

Obavy zo zdražovania a inflácie uviedlo až 67 % opýtaných v prieskume, do ktorého sa zapojilo takmer šesť tisíc ľudí.

„Portál Kariéra.sk v najnovšom prieskume rozoberal aktuálnu ekonomickú situáciu. Do prieskumu sa zapojilo až 5 340 respondentov. Až 67 %  Slovákov pociťuje výrazné obavy zo zdražovania a inflácie. Pričom 24 % opýtaných sa takmer vôbec neobáva dopadu na svoj doterajší životný štandard a len 9 % nepociťuje žiadne obavy,“

uvádza portál Kariera.sk k výsledkom prieskumu.

S vysokou infláciou nebojuje len Slovensko. Vysoká inflácia trápi všetky krajiny eurozóny. V nedeľu zverejnilo Španielsko júlovú infláciu, ktorá bola najvyššia za posledných takmer 40 rokov. Rovnako v USA je inflácia najvyššia za posledných 40 rokov.

Komentovať

Your email address will not be published.

Predch. článok

O2 zdražuje: Od septembra si priplatíte jedno euro

Nasl. článok

Ceny elektriny pre domácnosti by mohli v budúcom roku dramaticky stúpnuť

Viac z Financie

0 0,00