-1.1 C
Bratislava
ÚvodPeniazeO2 zdražuje: Od septembra si priplatíte jedno euro

O2 zdražuje: Od septembra si priplatíte jedno euro

Zároveň sa zvýši cena O2 TV Mini o 1 euro a O2 TV o 2 eurá. O2 k tomuto kroku pristúpilo v reakcii na pokračujúci rast cien, ktoré enormne navyšujú jeho náklady, a to najmä na prevádzku a rozvoj sieťovej infraštruktúry.

„Po ďalšom nepredvídateľnom raste cien tovarov a služieb, a špeciálne cien energií, sme boli nútení prehodnotiť naše nákladové a výnosové položky. Po všetkých interných opatreniach, ktoré sme ako firma v reakcii na súčasnú situáciu prijali, sme sa napokon, po dôkladnom zvážení, rozhodli znížiť zľavu vo forme Digitálneho bonusu a úplne túto službu zrušiť. Od septembra tohto roku si ho už zákazníci nebudú môcť uplatniť vo svojich faktúrach, čo sa prejaví navýšením platieb zvoleného programu o 1 euro. Okrem toho sme z dôvodu nárastu cien televízneho obsahu museli zvýšiť aj cenu O2 TV,“

uviedol riaditeľ komerčného úseku O2 Milan Morávek.

Ceny mení aj konkurenčný Orange

Ceny bude v auguste prepisovať aj Orange. Ten je však na rozdiel od O2 pri zvyšovaní cien výrazne agresívnejší. Jeho zákazníci pocítili zvyšovanie cien už na začiatku roka, keď niektoré paušály zdražil až o tri eurá.

Potom Orange dvihol ceny pri biznis paušáloch a teraz si zákazníci priplatia jedno až tri eurá navyše. Navyše Orange z predplatených minút vyradil volania do krajín Európskej únie, ktoré budú po novom stáť 3 centy za minútu.

Zmeny vo fungovaní Digitálneho bonusu

O2 v súvislosti s pokračujúcim rastom cien energií, tovarov a služieb, zruší od septembra možnosť využívania Digitálneho bonusu pre zákazníkov všetkých programov.

- Inzercia -

Zákazníci si tak po novom už nebudú môcť znižovať výšku svojich faktúr o 1 euro mesačne. Zrušenie Digitálneho bonusu sa prejaví postupne podľa toho aké má zákazník zúčtovacie obdobie, najskôr však v zúčtovacom období od 8. septembra 2022, pričom zákazníci zaznamenajú rozdiel vo faktúrach prichádzajúcich v októbri a začiatkom novembra. 

„Digitálny bonus naplnil očakávania. Vďaka nemu máme viac zákazníkov, ktorí platia faktúry elektronicky a papierovú komunikáciu majú na jednom mieste, čím sa znížilo využitie papiera a záťaž na životné prostredie. Som rád, že digitálny bonus počas dvoch rokov svojej existencie naučil našich zákazníkov správať sa digitálne a šetriť životné prostredie,“

dodal Morávek.

Ak ste doteraz žiadnu zľavu aktívnu nemali, tak sa vás zmena nijako nedotkne. Budete platiť rovnako dve eurá mesačne ako doteraz.

Úprava ceny O2 TV

Cena O2 TV Mini sa zvýši o 1 euro a O2 TV o 2 eurá od 20. septembra 2022. O2 TV Mini ponúka 18 slovenských a českých TV staníc, ktoré môžu zákazníci súčasne sledovať na 2 zariadeniach. O2 TV ponúka viac ako 70 TV staníc rôznych žánrov, ktoré môžu zákazníci súčasne sledovať na 4 zariadeniach.

K zvyšovaniu cien sme pripravili aj špeciálnu diskusiu na našom fóre.

Odišli by ste od operátora ak by zvýšil ceny služieb?

- Inzercia -

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

mohlo by vás zaujímať

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.