2 C
Bratislava
ÚvodBankyUniCredit Bank znižuje úrokové sadzby na hypotékach. Podmienkou je poistenie

UniCredit Bank znižuje úrokové sadzby na hypotékach. Podmienkou je poistenie

Úrokové sadzby na krátkych fixáciách od začiatku augusta mení slovenská pobočka českej UniCredit Bank. Ide o prvú úpravu úrokových sadzieb smerom nadol od začiatku roka, keď postupne všetky banky úroky na hypotékach iba zvyšovali.

Lenže nebude to úplne zadarmo, pre získanie lepšej úrokovej sadzby na 3, 4 alebo 5 rokov si musíte hypotéku poistiť cez banku. Bez poistenia je úroková sadzba vyššia.

FixáciaÚroková sadzba v % p.a. pri poistení hypotékyÚroková sadzba v % p.a. bez poistenia hypotéky
Fixácia 3 roky2,69%2,99%
Fixácia 4 roky2,69%2,99%
Fixácia 5 rokov2,59%2,89%
Fixácia 7 rokov3,19%3,49%
Fixácia 10 rokov3,19%3,49%

Samotná banka potom na svojej webovej stránke uvádza, že pri hypotéke vo výške 100-tisíc eur, dobe splatnosti 25 rokov a fixácii úrokovej sadzby na 5 rokov, ktorej výška by bola 2,59% je mesačná splátka poistenia 38,52 eur. Splátka takejto hypotéky by bola 453,13 eur. Celkom by ste teda mesačne banke splácali 491,65 eur.

Ak by ste si zobrali rovnakú hypotéku bez povinného poistenia, tak by úroková sadzba síce stúpla na 2,89% avšak splátka by bola vo výške 468,51 eura.

- Inzercia -

Aj pri nižšej úrokovej sadzbe vďaka poplatku za poistenie teda za hypotéku zaplatíte oveľa viac. Mesačne by ste totiž splácali viac o 23,14 eur. Za päť rokov teda banke zaplatíte viac o 1.388,40 eur.

Poistenie hypotéky má samozrejme svoj zmysel, pokiaľ je vhodne nastavené. Poistenia k hypotékam, ktoré ponúkajú banky väčšinou kryjú iba niektoré riziká ako je napríklad smrť alebo invalidita.

- Inzercia -

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

mohlo by vás zaujímať

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.