//

Zdražovať bude aj UPC. Všetci zákazníci si priplatia takmer 2 eurá mesačne

1 min. čítania

Aj slovenské UPC bude zvyšovať ceny služieb. Nepôjde však o klasické zvýšenie mesačných poplatkov. UPC zavedie „palivový“ príplatok pre vysoké ceny energií. Práve vysokými cenami energií operátor zdražovanie zdôvodňuje.

Všetci zákazníci UPC si od 1. novembra priplatia 1,90 eur mesačne. Operátor bude tento príplatok na každého zákazníka účtovať len raz a nebude sa teda platiť za každú službu, ktorú u operátora využívate.

Zmena ceny zároveň znamená, že máte právo od UPC odísť bez toho, aby ste museli platiť sankciu. Lenže UPC nie je jediným operátorom, ktorý ceny mení. Ceny tento rok menili už všetci operátori a zdražovať ešte zrejme aj budú.

UPC sa tak pripojí k ďalším operátorom, ktorí ceny už tento rok menili (alebo meniť budú). Napríklad taký Orange tento rok ceny zvyšoval už tri krát. Prvý krát ceny rástli pre vybrané paušály, potom ceny zvýšil pre podnikateľov a firmy a teraz opäť mení ceny pre vybrané paušály, internet a televíziu. Orange pritom ceny mení napriek rastu výnosov a takmer nezmenenej výške zisku.

Zmenu cien druhý krát v tomto roku oznámilo aj O2, ktoré cenu pre všetkých zvyšuje o jedno euro mesačne. Na začiatku roka pritom O2 cenu zvýšilo rovnako o jedno euro mesačne.  

2 Comments

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Alibaba vykázala nižšie tržby ako pred rokom

Nasl. článok

Zdražovanie oznámila aj 4ka. Ceny porastú všetkým

Viac z Peniaze

0 0,00