//

Finančná správa zadržala tisíce falzifikátov príslušenstva pre Apple a Samsung

1 min. čítania

Začiatkom augusta tohto roka vykonali kontroly zamerané na porušenia práv duševného vlastníctva v 12 mestách po celom Slovensku. Hliadky staníc colných úradov navštívili vytipované prevádzky predajní príslušenstiev a servisných stredísk pre mobilné telefóny a zaistili 5.801 kusov krytov, obalov, nabíjačiek, káblov, ochranných skiel, slúchadiel, náhradných batérií, displejov a puzdier na mobilné telefóny.

Hliadky colných úradov mali za úlohu skontrolovať 21 predajní a servisných stredísk a zaistiť mobilné príslušenstvo, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva k ochranným známkam Apple, Samsung a Popsocket.

Podozrivé príslušenstvá a náhradné diely pre mobilné telefóny zaistili colníci nakoniec v 17 predajniach a servisoch. V ostatných prevádzkach sa takýto tovar nenachádzal, alebo boli zatvorené či zrušené.

„Porušovanie práv duševného vlastníctva spôsobuje značné hospodárske ujmy držiteľom týchto práv a falšované výrobky predstavujú hrozbu pre zdravie a bezpečnosť spotrebiteľov. Colné orgány preto zohrávajú dôležitú úlohu pri zabraňovaní dovozu výrobkov, ktoré porušujú práva duševných vlastníkov, ako aj pri ich kontrole na vnútornom trhu,“

uviedla finančná správa.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Zamestnanosť rástla. Hlavne v ubytovacích službách

Nasl. článok

Cestovný ruch rástol. Predkovidové hodnoty nedosahuje

Viac z Financie

0 0,00