//

Zamestnanosť rástla. Hlavne v ubytovacích službách

1 min. čítania

Predbežné dáta o zamestnanosti, ktoré poskytujú hlavne veľké podniky, v júni 2022 potvrdili medziročný rast počtu zamestnaných osôb v 8 spomedzi 10 sledovaných odvetví ekonomiky.

Počet osôb zamestnaných v ubytovaní v júni 2022 narástol o 9,5 %, čím sa spomalilo dvojciferné tempo medziročného rastu zamestnanosti v ubytovaní z predchádzajúcich dvoch mesiacov.

Napriek spomaleniu bol nárast zamestnanosti v ubytovaní najvyšší spomedzi sledovaných odvetví. V reštauráciách a pohostinstvách počet zamestnaných osôb stúpol o 8,3 %.

Rast zamestnanosti nad 4 % bol tiež v informačných a komunikačných činnostiach a v dvoch zložkách vnútorného obchodu – v predaji a oprave motorových vozidiel a v maloobchode. Nižší nárast zamestnanosti (do 3 %) bol v doprave a skladovaní, stavebníctve a vo veľkoobchode.

Medziročný pokles počtu zamestnaných osôb na takmer 2 % sa prejavil len v priemysle, ktorý však zamestnáva najväčší počet ľudí. Veľmi mierny pokles bol aj vo vybraných trhových službách.

V súhrne za 1. polrok 2022 zamestnanosť medziročne vzrástla v 9 z 10 sledovaných odvetví, najvýraznejšie v ubytovaní o 10,7 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 6,9 % a v informačných a komunikačných činnostiach o 5 %. Mierny úbytok sa prejavil len v priemysle o 0,4 %.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Nominálne mzdy rástli, reálne však pre vysokú infláciu klesli

Nasl. článok

Finančná správa zadržala tisíce falzifikátov príslušenstva pre Apple a Samsung

Viac z Ekonomika

0 0,00