//

Ratingové agentúry znížili rating Ukrajine

1 min. čítania

Ratingové agentúry prehodnotili rating Ukrajiny. Nie je to prvý krát, keď ratingové agentúry prehodnotili rating krajiny od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Agentúry Fitch prehodnotila úverový rating krajiny ešte minulý mesiac.

Teraz rating Ukrajiny v cudzej menej prehodnotila agentúra Standard & Poor’s, ktorá považuje za ohrozenú možnú reštrukturalizáciu dlhu krajinu v cudzej mene. Podobne prehodnotila rating Ukrajiny aj agentúra Fitch.

Agentúra Standard & Poor’s znížila rating Ukrajiny z CC na selektívne zlyhanie, ktoré môže naznačovať možné budúce problémy so splácaním dlhu. Neskôr Standard & Poor’s nasledovala aj agentúra Fitch, ktorá rating prehodnotila z C na obmedzené zlyhanie.

Ukrajine sa podarilo dohodnúť odklad splatnosti časti dlhopisov, ktoré mali byť splatné v nasledujúcich týždňoch o dva roky. Krajina o snahe o odklad splatnosti dlhopisov informovala ešte v priebehu júla.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Národná transfúzna služba vyzýva na darovanie krvi

Nasl. článok

ČSOB zvýšila úroky pri krátkych fixáciách hypoték

Viac z Ekonomika

0 0,00