//

Daniari do aplikácie VRP 2 pridali nové funkcie

1 min. čítania

Najnovšie finančná správa nasadila do VRP 2 formát PDF pre 80/58mm tlačiarne ako aj možnosť filtrácie pokladničných dokladov od roku 2015. Finančná správa stále pracuje na zdokonalení aplikácie.

„Druhý mesiac je podnikateľským subjektom prístupná bezplatná aplikácia finančnej správy VRP 2 na evidenciu tržieb. V snahe zdokonaliť ju pre používateľov sme už viackrát pristúpili k vylepšeniam jej funkcionalít. Najnovšie sme nasadili formát PDF pre 80/58mm tlačiarne ako aj možnosť filtrácie pokladničných dokladov od roku 2015. Takisto sme upravili duplicitné vytváranie faktúr a nastavili minimálnu hodnotu faktúry či paragónu na 0,01 eur. Pri evidencii paragónu je už možné zadať číslo s viac ako troma číslicami,“

uviedla finančná správa.

V riešení je podpora POS terminálov aj rozšírenie cenovo dostupných mobilných tlačiarní. Momentálne je podporovaných sedem – Star S220i, Star SM-T300i, Zonerich AB-330M, Bixolon SPP-R200II, Bixolon SPP-R200III, Cashino PTP-II a POS-5805DD (ZJiang/ExVan).

V prípade problémov s tlačou na tlačiarňach, ktoré nie sú uvedené, odporúča finančná správa podnikateľom, aby kontaktovali predajcu, od ktorého si tlačové riešenie zaobstarali. Úpravu riešenia musí urobiť on, prípadne je možné prejsť na iné fungujúce tlačové riešenie pre VRP 2.

Aplikáciu VRP 2 sprístupnila finančná správa 1. júla, kedy nadobudla účinnosť novela zákona o cenách. Jej cieľom je obmedziť obeh jednocentových a dvojcentových mincí na Slovensku.

Nová aplikácia má funkciu zaokrúhľovania, ktorou nedisponuje doterajšia aplikácia Pokladnica. V platnosti však zatiaľ zostávajú obidve.

„Finančná správa vyzýva používateľov, aby postupne prešli na VRP 2. Všetky informácie o novej aplikácii nájdete na špecializovanej podstránke na portáli FS,“

uviedla finančná správa.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Hlinikáreň v Žiari nad Hronom končí. O prácu prídu stovky ľudí

Nasl. článok

Harmonizovaná inflácia v júli dosiahla 12,8 percenta

Viac z Financie

0 0,00