///

Vodiči pozor: Emisná a technická kontrola sa už predlžovať nebudú

1 min. čítania

Ministerstvo dopravy pripomína motoristom, že pandemické predlžovanie platnosti technickej a emisnej kontroly o tri mesiace sa skončí k 31. augustu 2022.

Zmena je naviazaná na novelu zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke, ktorú NR SR schválila pred niekoľkými týždňami.

V praxi to bude vyzerať tak, že ak sa niekomu skončí platnosť technickej a emisnej kontroly do 31. augusta 2022, predĺženie o tri mesiace platí. Avšak, ak sa platnosť technickej a emisnej kontroly skončí 1. septembra 2022 alebo neskôr, predĺženie už neplatí.

„V aktuálnej dovolenkovej sezóne by som chcel upozorniť vodičov, že predĺženie platnosti týchto kontrol o tri mesiace platí len na Slovensku. V zahraničí im môže hroziť vysoká pokuta,“

zdôraznil minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

Rezort dopravy odporúča absolvovanie technickej a emisnej kontroly neodkladať. Stanice technickej kontroly fungujú bez akýchkoľvek obmedzení a vodičom nič nebráni ich navštíviť ihneď po skončení platnosti kontrol.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Vzdušný priestor SR bude od 1. septembra chrániť Česko a Poľsko

Nasl. článok

Fitch ponechala rating Slovenska na úrovni „A“. No s negatívnym výhľadom

Viac z Peniaze

0 0,00