Diskusia: Koniec alebo vláda bez Matoviča a Sulíka?

1 min. čítania

Už niekoľko mesiacov Slováci sledujú hádky medzi ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom a ministrom financií Igorom Matovičom. Ministri sa pritom hádajú prakticky od začiatku vládnutia súčasnej koalície.

Niekoľko týždňov to vyzeralo na patovú situáciu, keď SaS požadovala odchod ministra financií Igora Matoviča a koaličné OĽaNO s odchodom ministra financií nesúhlasilo.

Dnes sa situácia zmenila, keď pred rokovaním vlády premiér Eduard Heger uviedol, že OĽaNO za určitých okolností bude súhlasiť s odchodom Matoviča z vlády.

Jednou z podmienkou bol odchod ministra hospodárstva Richarda Sulíka a tiež podpora návrhov OĽaNO ako je zvýšenie rodinných prídavkov, vyplatenie mimoriadneho trinásteho dôchodku a vyplatenie kompenzácie za vysoké ceny plynu.

Pôjde teda už o druhú rekonštrukciu vlády v tomto volebnom období. Mala by vláda pokračovať po rekonštrukcii bez Sulíka a Matoviča alebo by sa mali konať predčasné voľby?

Ako by mali politici vyriešiť súčasnú vládnu krízu?

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Viac z Diskusia

0 0,00