//

HP sa nedarilo. Klesol dopyt po osobných počítačoch

2 min. čítania

Výsledky spoločnosti HP dopadli pod očakávania analytikov. Firma pritom očakáva horšie výsledky aj v nasledujúcich kvartáloch tohto roka a horšie výsledky bude HP zrejme vykazovať aj v budúcom roku.

HP v nadväznosti na zverejnené hospodárske výsledky za tretí fiškálny kvartál znížila ročný výhľad. HP oficiálne oznámilo akvizíciu Poly v hodnote 3,3 mld. USD.

Klesol dopyt

Spoločnosti HP sa v treťom fiškálom štvrťroku tohto roka nedarilo a reportovala horšie výsledky ako očakávali analytici. Lepšie to však nebude ani v nasledujúcich kvartáloch.

Spoločnosť sa počas tretieho kvartálu stretla so zníženým dopytom, ktorý sa odrazil na hospodárskych výsledkoch firmy. Očistená prevádzková marža dosiahla 9,5 % pri odhade 8,8 %.

Voľný peňažný tok medziročne klesol o astronomických 70 % na 300 miliónov USD, pričom odhad analytikov bol na úrovni 1,32 miliardy USD. Spoločnosť vrátila 1,3 miliardy USD akcionárom vo forme spätného odkúpenia akcií a vyplatila tiež dividendy.

„Ako u ďalších spoločností boli naše tržby ovplyvnené zhoršujúcim sa dopytom a očakávame, že bude pokračovať aj v 4Q. Táto situácia bude pravdepodobne pokračovať v ďalších kvartáloch,“

uviedol generálny riaditeľ Enrique Lores.

Pokles o tri percentá

Segment osobných počítačov s tržbami na úrovni 10,1 miliardy USD zaznamenal medziročný pokles 3 %. Tržby z predaja zákazníkom síce poklesli, ale komerčné tržby vzrástli o 7 %.

Generálny riaditeľ Enrique Lores uviedol, že HP vidí pokles v dopyte firiem, čo spoločnosť prinútilo k zníženému výhľadu. Dopyt po počítačoch, ktorý rapídne narástol počas pandémie, klesol vďaka znovuotvoreniu škôl. Pod pokles predaja osobných počítačov sa podpísala aj recesia, ktorá sa rozbieha po celom svete.

Pokles zaznamenal aj segment tlačiarní a príslušenstva, ktorý klesol o 6 % na 4,6 miliardy USD. Aj v tomto segmente analytici predpokladajú pokles tržieb v nasledujúcich mesiacoch.

O spoločnosti HP

Hewlett-Packard Company, skrátene HP, je nadnárodná spoločnosť zaoberajúca sa informačnými technológiami. Je to nadnárodná IT spoločnosť svetoznáma sa stala hlavne vďaka svojim tlačiarňam, osobným počítačom a špičkovým serverom. Cieľom spoločnosti HP je vyvíjať technológie a služby, ktoré zefektívňujú chod firiem, s úmyslom osloviť čo najviac potenciálnych zákazníkov. HP je značka počítačov, notebookov, tlačiarní a iného. (zdroj: Wikipedia)

HP Inc.
HPQ
25,76 €
-1.54%
Marketcap
26,64 B
Volume
8.929.449,62 €
Shares
1.034.140.032
Range
25,61 € - 26,32 €
52 Week Range
25,61 € - 42,80 €

Všetky akcie

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Apple už budúci týždeň predstaví novú generáciu iPhonov 14

Nasl. článok

ECB zrejme budúci týždeň výrazne zvýši úrokové sadzby

Viac z Biznis

0 0,00