//

Apple dnes predstaví iPhone 14, iPad 10. generácie a Apple Watch 8

1 min. čítania
Apple dnes predstaví hneď niekoľko noviniek. Na prvej jesennej keynote Apple predstaví nový iPhone 14, iPad 10. generácie a tiež hodinky Apple Watch Series 8. Okrem toho priestor dostanú nové slúchadlá AirPods Pro 2 a tiež vylepšená verzia hodiniek s prívlastkom Pro.

Prvá jesenná keynote Apple sa ponesie najmä v znamení mobilných noviniek. Tradične totiž v septembri Apple predstavuje novú generáciu iPhonov.

Apple tento rok predstaví iPhone 14. Pôjde zrejme o štvoricu zariadení – základné modeli iPhone 14 a potom vylepšené s prívlastkom Pro. Tento rok však budú medzi základnou radou bez prívlastku Pro a vylepšenou radou s prívlastkom Pro výrazne rozdiely. Základná rada zrejme nedostane novú generáciu procesoru Apple A16 Bionic.

Naopak lepšie vybavená generácia s prívlastkom Pro dostane novú generáciu procesoru A16 Bionic a okrem toho dostane aj výrazne lepší fotoaparát s rozlíšením 48 MPx.

Okrem toho by nová generácia iPhonov Pro mala do vienka dostať aj vylepšený displej s funkciou Always on. Zmeny zrejme nastanú aj v prípade kapacity internej pamäte, ktorej minimum po novom bude na úrovni 256 GB.

Apple predstaví aj 10. generáciu základného iPadu. Ten by sa vo výročnej generácii mal dočkať výraznejších dizajnových zmien. Viac by sa mal podobať na súčasnú generáciu iPadov Pro. Dostane teda hranatejšie tvary a tiež nový procesor.

Pozornosť by sa mala na keynote venovať aj novej generácii Apple Watch Series 8, ktoré dostanú aj superodolnú variantu s prívlastkom Pro. Tá však bude mať supervysokú cenovku, kde základný model začne na úrovni tisíc eur.

Online prenos

  Komentovať

  Your email address will not be published.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  Predch. článok

  Slovensko sa rúti do recesie. Priemysel spomalil

  Nasl. článok

  Slovenské elektrárne začali so zavážaním paliva do 3. bloku elektrárne Mochovce

  Viac z Biznis

  0 0,00