//

Prezidentka vystúpila pred Valným zhromaždením OSN

1 min. čítania

Doba podľa prezidentky nie je veľmi naklonená myšlienkam, na ktorých sme Organizáciu spojených národov vybudovali a ktoré ju udržiavajú. Mier, ktorý by sme mali chrániť, prestáva existovať.

Medzinárodná spolupráca, ktorú by sme mali podľa prezidentky podporovať, nezabránila klimatickej katastrofe. A duch spoločných hodnôt, ktoré OSN stelesňuje, čelí útokom extrémistov, ktorých hlas je znásobovaný novými technológiami.

„Na zvládnutie týchto výziev nestačia polovičaté opatrenia. Tie sme už vyskúšali. Je čas konať a zaujať jasné postoje. My, členovia OSN, musíme byť jednoznačne na strane obete, nie agresora. Musíme uprednostniť medzinárodný poriadok založený na pravidlách pred silou zbraní,“

uviedla prezidentka Zuzana Čaputová.  

Prezidentka v prejave zdôraznila potrebu urgentného napĺňania našich klimatických cieľov. Musíme tiež nájsť fungujúce pravidlá pre sociálne platformy tak, aby chránili naše spoločnosti a medzinárodný poriadok.

„Iste, môžeme to odkladať a robiť kompromisy. História nás však opäť raz učí, že pasivita a ignorancia nikdy krízu nevyriešia, len odďaľujú moment pravdy,“

doplnila Čaputová.

Komentovať

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Predch. článok

Prerozdeľovací mechanizmus zdravotného poistného by sa mohol zmeniť

Nasl. článok

Vláda schválila zvýšenie príspevku za ubytovanie utečencov

Viac z Politika

0 0,00