-1.1 C
Bratislava
ÚvodPolitikaV spojených voľbách budú modré a biele hlasovacie lístky

V spojených voľbách budú modré a biele hlasovacie lístky

Volebné tlačivá pre spojené voľby do orgánov územnej samosprávy, ktoré sa uskutočnia v sobotu 29. októbra 2022, budú farebne odlíšené bielou a modrou farbou. Vo volebnej miestnosti dostanú dve obálky a štyri hlasovacie lístky. 

V Bratislave a Košiciach si prevezmete až šesť hlasovacích lístkov, pretože budete na rozdiel od zvyšku Slovenska voliť aj do orgánov mestskej časti.

Pre župné voľby bude slúžiť modrá obálka, do ktorej vložíte hlasovacie lístky s modrými pruhmi. Jeden hlasovací lístok bude pre voľby do župného zastupiteľstva a jeden pre voľby predsedu samosprávneho kraja.

Pre komunálne voľby je určená biela obálka, do ktorej vložíte mimo Bratislavy a Košíc dva biele hlasovacie lístky. Zvlášť bude hlasovací lístok pre voľby do obecného, prípadne mestského zastupiteľstva a zvlášť pre voľby starostu alebo primátora.

- Inzercia -

V Bratislave a Košiciach dostanete pre komunálne voľby až štyri hlasovacie lístky. Pre voľby do miestneho zastupiteľstva a starostu mestskej časti budú hlasovacie lístky biele. Pre voľby do mestského zastupiteľstva a primátora budú hlasovacie lístky označené na ľavom okraji sivým pruhom.

Prevzatie hlasovacích lístkov a obálky potvrdíte osobitne v každom zozname voličov vlastnoručným podpisom. Po odvolení hodíte obálku do určenej schránky na hlasovanie, tzv. volebnej urny, teda buď bielej alebo modrej.

Ministerstvo vnútra upozorňuje, že ak vložíte hlasovací lístok do nesprávnej obálky, je takýto hlasovací lístok neplatný.

Takisto, ak vložíte obálku do nesprávnej schránky na hlasovanie, je takéto hlasovanie neplatné.

- Inzercia -

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

mohlo by vás zaujímať

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.