-1.1 C
Bratislava
ÚvodPolitikaNové voľby sa uskutočnia v 47 obciach

Nové voľby sa uskutočnia v 47 obciach

Nie vo všetkých obciach boli komunálne voľby úspešné. Vo viacerých obciach sa budú voľby opakovať. V niektorých obciach budú voliť aj starostov.

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán a Štatistický úrad SR v nedeľu 30. októbra 2022 zverejnili oficiálne výsledky volieb do orgánov samosprávy obcí a samosprávnych krajov, ktoré sa uskutočnili v sobotu 29. októbra 2022. 

Na základe vyhlásených výsledkov volieb oznámili, že nové voľby sa budú musieť vykonať v 47 obciach.

„A to z dôvodu, že v týchto obciach sa voľby nevykonali, alebo neboli zvolení starostovia z dôvodu rovnosti hlasov,“

POVEDALA RIADITEĽKA ODBORU VOLIEB, REFERENDA A POLITICKÝCH STRÁN MV SR A ZAPISOVATEĽA ŠTÁTNEJ KOMISIE EVA CHMELOVÁ.

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlási do 30 od vyhlásenia výsledkov volieb nové voľby, najneskôr 110 dní predo dňom ich konania.

V súvislosti s porušením volebného moratória počas spojených volieb bolo Štátnej komisii pre voľby a kontrolu financovania politických strán doručených 80 podnetov.

„Dve tretiny z doručených podnetov sa týkajú sociálnych sietí. Zasadnutie štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán, ktoré sa bude zaoberať všetkými doručenými podnetmi  je na  plánované na 10. novembra 2022,“

DOPLNILPREDSEDA ŠTÁTNEJ KOMISIE PRE VOĽBY A KONTROLU FINANCOVANIA POLITICKÝCH STRÁN LADISLAV OROSZ.
- Inzercia -

Stiahnite si zoznam obcí, miest, mestských častí, v ktorých nebol zvolený starosta obce, primátor mesta, a poslanci obecného, mestského, miestneho zastupiteľstva.

ZdrojMV SR

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.