-1.1 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaNový Zákonník práce: Otcovská dovolenka a viac práv pre zamestnancov

Nový Zákonník práce: Otcovská dovolenka a viac práv pre zamestnancov

Zmeny v Zákonníku práce od 1. novembra sledujú predvídateľné pracovné podmienky a zosúladenie pracovného a súkromného života.

Dva týždne plateného voľna pre čerstvých otcov, aj keď matka poberá materské alebo rodičovský príspevok, možnosť rodiča požiadať o prácu z domácnosti z dôvodu starostlivosti o dieťa, elektronické informovanie a vybavovanie žiadostí.

Aj tieto praktické novinky pre zamestnancov prináša novela Zákonníka práce, ktorú pripravilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Ide o transpozíciu smerníc Európskej únie, ktoré sa sústredia na transparentné a predvídateľné pracovné podmienky pre zamestnancov a lepšie zosúladenie ich rodinného a pracovného života.

Otcovské

Nový typ dávky „otcovské“ po splnení zákonných podmienok budú môcť otcovia poberať najviac 14 kalendárnych dní v období šesť týždňov pred očakávaným dňom pôrodu do skončenia otcovskej dovolenky, a to bez ohľadu na to, či súbežne poberá matka materské alebo rodičovský príspevok.

V prípade, ak je dieťa alebo matka s dieťaťom v tomto období hospitalizovaní, toto obdobie sa predlžuje o obdobie hospitalizácie. Novela tým sleduje zabezpečenie podmienok pre vytvorenie puta medzi otcom a dieťaťom v ranom veku detí a rovnomernejšie rozdelenie opatrovateľských povinností medzi ženami a mužmi a osobami s opatrovateľskými povinnosťami.

Rodičia môžu žiadať o úpravu pracovného času

- Inzercia -

Podpora zosúladenia rodinného a pracovného života je v Zákonníku práce okrem iného vyjadrená aj právom zamestnanca požiadať o vhodnú úpravu pracovného času alebo kratší pracovný čas z dôvodu starostlivosti o dieťa.

Novela toto právo doplňuje o možnosť rodičov starajúcich sa o dieťa do určitého veku požiadať o prácu z domu na účel starostlivosti o dieťa, pričom zamestnávateľ sa žiadosťou musí zaoberať a prípadné zamietnutie musí zdôvodniť písomne.

Viac práv pre zamestnancov

Medzi ďalšie novinky, ktoré prináša novela Zákonníka práce, patrí právo žiadať o stabilnejšiu formu práce, právo žiadať o prácu na neurčitý čas (ak zamestnanec má pracovnú zmluvu na určitú dobu) alebo na plný úväzok (ak zamestnanec má pracovnú zmluvu na kratší pracovný čas).

Novelizácia taktiež upravuje maximálnu dĺžku skúšobnej doby pri zamestnancovi s pracovným pomerom na určitú dobu, ak ide o časovo kratšie pracovné pomery.

Rovnako novela zlepšuje pravidlá pri oslovovaní zamestnancov odborovou organizáciou a informovaní o svojej činnosti na pracoviskách osobitne v kontexte pracovísk, kde sa pracuje z domu.

Zmeny pre zamestnávateľov

Okrem výhod pre zamestnancov, novela zníži administratívnu záťaž pre zamestnávateľov, keďže po novom už nebude potrebné uzatvárať so zamestnancami dohodu o zrážke zo mzdy v prípadoch ako sú nevyúčtované preddavky na príspevok zamestnávateľa na stravovanie alebo na účelovo viazaný finančný príspevok na stravovanie.

Zavádza sa tiež možnosť poskytovania informácií o pracovných podmienkach a podmienkach zamestnávania a odpovedí na žiadosti zamestnanca zamestnávateľom, ak zamestnávateľ musí odpovedať písomne, nielen v papierovej forme ale aj elektronicky.

- Inzercia -

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

mohlo by vás zaujímať

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.