-1.1 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaSlovensko čaká ďalšia liberalizácia železničných tratí

Slovensko čaká ďalšia liberalizácia železničných tratí

Ministerstvo dopravy otvára železnice súkromným dopravcom a pustí ich na ďalšie tri trate. Súkromní dopravcovia majú štyri roky na prípravu.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR začína novú etapu skvalitňovania služieb v osobnej železničnej doprave. Vo vestníku Európskej únie ​zverejnilo informácie o troch plánovaných verejných súťažiach. Napĺňa tak harmonogram liberalizácie železníc, ktorý nedávno odobrila vláda.

„Pevne verím, že sa nám postupne podarí významne zlepšiť cestovanie vlakmi po Slovensku. Tento harmonogram a jeho štruktúra vytvárajú priestor pre pôsobenie širšieho spektra dopravcov na Slovensku, čo môže priniesť nielen vyššiu konkurenciu, ale hlavne vyššiu kvalitu cestovania, čo ocení najmä cestujúca verejnosť. Zároveň je cieľom dosiahnuť aj lepší pomer medzi kvalitou a cenou služieb vo verejnom záujme,“

UVIEDOL MINISTER DOPRAVY A VÝSTAVBY SR ANDREJ DOLEŽAL.

Súkromní dopravcovia budú môcť čoskoro súťažiť o prepravu cestujúcich na nočnej linke Bratislava – Košice – Humenné a denných diaľkových linkách Bratislava – Žilina – Košice a Bratislava – Hlohovec – Prievidza.

„Vo všetkých troch prípadoch je začiatok prevádzky plánovaný na december 2026. To poskytne potenciálnym uchádzačom dosť času a priestoru na to, aby sa dôkladne pripravili a zabezpečili na tieto linky kvalitné vlaky,“

DODAL MINISTER DOPRAVY.​

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.