9.8 C
Bratislava
DomovPeniazePrídavok na dieťa sa zvýši na 60 eur mesačne

Prídavok na dieťa sa zvýši na 60 eur mesačne

Poslanci dnes schválili novelu zákona, ktorá mení prídavok na dieťa. Od januára bude 60 eur a 110 eur pri nástupe do školy.

Prídavok na dieťa sa zvýši na 60 eur mesačne. Opätovne sa tiež zavedie jednorazové zvýšenie prídavku v sume 110 eur pre deti pri nástupe do prvého ročníka základnej školy.

Plénum Národnej rady (NR) SR v utorok schválilo novelu zákona o prídavku na dieťa, ktorú predložili poslanci koaličnej Sme rodina.

„Je veľmi dôležité, aby príspevok na začiatok školského roka kontinuálne pokračoval. Týmto sa jeho vyplácanie zachráni, aj keď mu, bohužiaľ, hrozil zánik,“

SKONŠTATOVALA JEDNA Z PREDKLADATELIEK NÁVRHU PETRA KRIŠTÚFKOVÁ (SME RODINA).

Zvýšenie sumy prídavku na dieťa sa pôvodne navrhovalo na 50 eur. Na základe schváleného pozmeňujúceho návrhu Petry Krištúfkovej však jeho suma bude 60 eur. Navrhla to v nadväznosti na posun účinnosti príspevku na financovanie voľnočasových aktivít dieťaťa.

Plénum schválilo aj druhý pozmeňujúci návrh Krištúfkovej. Podľa neho sa úplne zruší obmedzenie príjmu dieťaťa zvereného do náhradnej starostlivosti.

- Inzercia -

Poslankyňa poukázala na to, že v súčasnosti si takéto dieťa môže počas 12 kalendárnych mesiacov kumulatívne zarobiť maximálne trojnásobok sumy životného minima.

Príjmy zo zárobkovej činnosti nad túto sumu sa pritom dieťaťu započítajú do príjmu a o sumu týchto príjmov v jednotlivých mesiacoch je dieťaťu krátený opakovaný príspevok.

ZdrojNR SR

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.