9.8 C
Bratislava
DomovHypotékyAj Slovenská sporiteľňa zvyšuje úrokové sadzby hypoték

Aj Slovenská sporiteľňa zvyšuje úrokové sadzby hypoték

Dnes oznámila zvýšenie úrokových sadzieb hypoték od 22. novembra aj najväčšia slovenská banka. Pri dlhých fixáciách sa sadzba blíži k piatim percentám.

Časy nízkych úrokových sadzieb hypoték sú už niekoľko mesiacov minulosťou a banky postupne zvyšujú úrokové sadzby hypoték. Od utorka 22. novembra upravuje smerom nahor úrokové sadzby hypoték aj najväčšia slovenská hypotekárna banka – Slovenská sporiteľňa.

Sadzby v prípade Slovenskej sporiteľne pri dlhých fixáciách na 15 rokov už atakujú hranicu päť percent. Ešte na začiatku roka pritom nebol problém získať hypotéku s desaťročným fixom aj pod jedným percentom.

Fixácia úrokovej sadzbyÚroková sadzba v % p.a.
1 ročný fixOd 2,89%
3 ročný fixOd 3,79%
5 ročný fixOd 3,89%
10 ročný fixOd 4,29%
15 ročný fixOd 4,69%

Slovenská sporiteľňa minulý týždeň spustila aj predaj ekohypotéky, keď odpustí poplatok za spracovanie hypotéky vybraným klientom. Podmienkou je však predloženie energetického certifikátu pri podaní žiadosti o hypotéku. Aktuálne tak ušetríte 300 eur.

Úrokové sadzby hypoték od dnes smerom nahor dvihla aj Tatra banka. V Tatra banke sú úrokové sadzby rovnako pri dlhších fixáciách už nad štyrmi percentami.

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.