9.8 C
Bratislava
DomovHypotékyDo tretice: Prima banka zvyšuje úroky na hypotékach

Do tretice: Prima banka zvyšuje úroky na hypotékach

Prima banka od 19. novembra zvyšuje úrokové sadzby na hypotékach. Práve Prima banka pritom dlhodobo drží jedny z najnižších úrokových sadzieb.

Slovenská sporiteľňa a tiež Tatra banka oznámili zvýšenie úrokových sadzieb hypoték. Obe banky pri dlhších fixáciách úrokových sadzieb hypoték ponúkajú úrokové sadzby nad štyrmi percentami a v prípade najdlhšej fixácie úrokovej sadzby na 15 rokov sa úroková sadzba v Slovenskej sporiteľni blíži dokonca k hranici päť percent.

Úrokové sadzby na hypotékach od 19. novembra zvyšuje aj Prima banka, ktorá túto zmenu avizovala už pri poslednej zmene úrokových sadzieb hypoték. Aktuálne sadzby totiž platili len do 18. novembra. Už od zajtra stúpnu úrokové sadzby hypoték aj v Prima banke.

Fixácia úrokovej sadzbyÚroková sadzba v % p.a.
3 roky2,80%
5 rokov3,20%
7 rokov3,60%

Pre nedávne zvýšenie úrokov zo strany Európskej centrálnej banky sa dá predpokladať ďalší rast úrokových sadzieb na hypotékach. Navyše samotná ECB avizuje aj ďalší rast základných úrokových sadzieb.

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.