9.8 C
Bratislava
DomovPolitikaSlovensko dodalo Ukrajine všetky húfnice Zuzana 2

Slovensko dodalo Ukrajine všetky húfnice Zuzana 2

Ukrajinské ozbrojené sily si prevzali ôsmu samohybnú kanónovú húfnicu Zuzana 2 slovenskej výroby, ktorá posilní ukrajinskú obranu voči agresii Ruskej federácie.

Ide zároveň o poslednú z ôsmich samohybných húfnic Zuzana 2, ktoré sa Slovensko prostredníctvom štátnej akciovej spoločnosti KONŠTRUKTA-Defence patriacej pod rezort obrany zaviazalo dodať Ukrajine na základe kontraktu na komerčný predaj uzatvoreného vlani v júni.

Presun každého kusu techniky, vrátane tohto, realizoval rezort po tom, čo bola platba pripísaná na účet v správe rezortu obrany.

„Ukrajine sme k dnešnému dňu dodali celú batériu veľmi kvalitných delostreleckých systémov z produkcie nášho domáceho obranného priemyslu. Veríme, že ukrajinskí obrancovia zachránia s ich pomocou čo najviac životov a priblížia svoju vlasť k bezpodmienečnému víťazstvu nad nepriateľom, ktorý iba pokračuje v plienení, terorizovaní a zabíjaní, pretože na bojisku naďalej zlyháva,“

UVIEDOL MINISTER NAĎ.

Okrem plnenia zákazky na dodanie 8 kusov samohybných húfnic Zuzana v rámci kontraktu na komerčný predaj vyrobí KONŠTRUKTA-Defence pre Ukrajinu ďalších 16 kusov tohto druhu techniky, ktoré budú financovať spoločne Dánske kráľovstvo, Spolková republika Nemecko a Nórske kráľovstvo.

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.