9.8 C
Bratislava
DomovFinanciePredvianočné nákupy sa podpísali pod rast tržieb

Predvianočné nákupy sa podpísali pod rast tržieb

Ľudia pred Vianocami nakupovali viac ako v predošlom roku. Odzrkadlilo sa to v decembrových tržbách, ktoré finančná správa eviduje v systéme e-kasa.

V posledný mesiac roku 2022 tržby medziročne vzrástli o 23,2 %, medzimesačne stúpli o 13,7 %. Vyplýva to z údajov zverejnených na OpenData portáli finančnej správy.

Finančná správa zaznamenala v decembri 2022 výrazný nárast tržieb v systéme e-kasa. Podpísali sa pod to pravdepodobne predvianočné nákupy. Celkovo v posledný mesiac roka 2022 sa tržby medziročne zvýšili o 601 miliónov eur na 3,2 miliardy eur.

Vývoj tržieb v systéme ekasa. (zdroj: Finančná správa)

Medzimesačne boli vyššie o 384 miliónov eur. Ako vyplýva z údajov zverejnených na OpenData portáli finančnej správy, tržby rástli naprieč všetkými sektormi. Najvýraznejšie sa darilo maloobchodu, kde sa zvýšili medziročne o 94,2 milióna eur. Nárast zaznamenali aj predajcovia pohonných látok, ktorým tržby medziročne stúpli o 10,7 milióna eur.

Obľúbeným darčekom pod vianočným stromčekom je oblečenie. Nárast tržieb tak zaznamenal aj maloobchod s odevmi, a to medziročne o 51,2 milióna eur. Výrazný nárast tržieb v decembri 2022 v porovnaní s rovnakým obdobím predošlého roku zaznamenali aj služby pohostinstiev, a to o takmer 51 miliónov eur.

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.