9.8 C
Bratislava
DomovBiznisMicrosoft prepustí 10-tisíc zamestnancov

Microsoft prepustí 10-tisíc zamestnancov

Softwarový gigant Microsoft dnes oznámil, že do konca tohto roka zruší tisíce pracovných miest pre obavy z blížiacej sa recesie.

Softwarová spoločnosť Microsoft dnes oznámila zrušenie 5 percent pracovných miest po celom svete. O prácu teda príde 10-tisíc zamestnancov spoločnosti. Microsoft k prepúšťaniu pristupuje z obáv zo šíriacej sa recesie pre vysoké ceny energií a vysokú infláciu.

Microsoft zároveň vyčíslil, že prepustenie 10-tisíc zamestnancov ho bude tento rok stáť minimálne 1,2 miliardy dolárov. Peniaze Microsoft použije na kompenzácie pre zamestnancov.

Microsoft by mal už budúci týždeň 24. januára zverejniť hospodárske výsledky za posledný štvrťrok minulého roka. Správy o prepustení 10-tisíc zamestnancov môžu byť znakom, že výsledky firmy za posledný kvartál nemusia byť pozitívne. Microsoft sa obáva najmä zníženie objednávok z niektorých krajín sveta, ktoré postihla kríza a recesia.

Microsoft

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.