4.3 C
Bratislava
DomovFinancieUSA vyčerpali limit zadlženia. Hrozí im finančná kríza

USA vyčerpali limit zadlženia. Hrozí im finančná kríza

Spojené štáty včera vyčerpali svoj limit zadlženia. Demokrati a Republikáni sa na zvýšení limitu zatiaľ nedokázali dohodnúť.

Spojeným štátom hrozí finančná kríza pokiaľ sa Demokrati a Republikáni nedokážu dohodnúť za zvýšení limitu zadlženia USA. Republikáni po nedávnych voľbách získali väčšinu v Snemovni reprezentantov a Demokratom sa nepodarilo presadiť navýšenie limitu zadlženia.

Ministerstvo financií sa preto sa muselo uchýliť k využívaniu mimoriadnych opatrení pre riadení toku hotovosti. Informovala o tom ministerka financií Janet Yellenová. V prípade ak sa Demokrati a Republikáni nedokážu dohodnúť na zvýšení limitu zadlženia môže USA hroziť finančný kolaps.

Súčasná výška dlhu USA je obmedzená limitom vo výške 31,4 bilióna dolárov. Dlh sa postupne zvyšoval od 60. rokov minulého storočia a Snemovňa reprezentantov schválila navýšenie dlhu asi osemdesiatkrát. Aj predchodcovi Bidena došli peniaze, keď nedošlo k navýšeniu dlhu.

Firmy aj ekonómovia však varujú, že nezvýšenie limitu zadlženia môže negatívne vplývať na finančné trhy. Nezvýšenie dlhovej brzdy môže zároveň vyvolať ďalšiu ekonomickú krízu.

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.