9.8 C
Bratislava
DomovBankyNa ČSOB útočili hackeri, nefungoval internet banking ani aplikácia

Na ČSOB útočili hackeri, nefungoval internet banking ani aplikácia

Slovenská ČSOB pred obedom informovala, že došlo k masívnemu výpadku služieb elektronického bankovníctva. Banke prestal fungovať internet banking aj mobilná aplikácia. Informovala o tom samotná ČSOB priamo na svojom Facebooku.

Česká ČSOB následne aj uviedla dôvod prečo k výpadku došlo. Banka potvrdila, že došlo ku kybernetickému útoku na jej systémy. Česká ČSOB uviedla, že nedošlo k žiadnemu úniku dát klientov.

“Zaznamenali sme kybernetický útok, ktorý spôsobil výpadok bankových služieb. Pri útoku neboli nijako zasiahnuté interné systémy, všetky financie aj klientske dáta sú v bezpečí. Aktuálne sú už všetky služby funkčné, v ojedinelých prípadoch sa môže vyskytnúť výpadok. Plne funkčné sú aj bankomaty ČSOB aj platobné terminály,”

UVIEDLA ČESKÁ ČSOB.

Slovenská ČSOB k výpadku ani dôvodom výpadku neposkytla zatiaľ bližšie informácie. Fungovať by však už mali aj služby slovenskej ČSOB.

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.