9.8 C
Bratislava
DomovHypotékyVÚB zvýšila úrokové sadzby hypoték. Bližia sa k hranici 5 percent

VÚB zvýšila úrokové sadzby hypoték. Bližia sa k hranici 5 percent

VÚB od 16. marca upravila úrokové sadzby hypoték. Už aj kratšie fixácie atakujú hranicu päť percent. Za posledné dva týždne je VÚB už štvrtou bankou, ktorá úrokové sadzby hypoték zvýšila.

Po Tatra banke, Prima banke a UniCredit upravila úrokové sadzby aj VÚB. V prípade VÚB sa pritom úrokové sadzby hypoték približujú k hranici päť percent aj pre kratšie fixácie na tri a päť rokov. 

Pri najkratšej fixácii na jeden rok, fixácii na tri a štyri roky bude úroková sadzba bez poistenia úveru začínať na úrovni 4,59 percenta. Dlhšia osemročná a desaťročná fixácia bude potom už iba tesne pod hranicou päť percent. 

Fixácia úrokovej sadzbyÚroková sadzba v % p.a. bez poistenia úveruÚroková sadzba v % p.a. s poistením úveru
1 rok, 3 roky, 4 rokyOd 4,59%Od 4,39%
5 rokov, 6 rokovOd 4,69%Od 4,49%
8 rokov, 10 rokovOd 4,99%Od 4,79%

Aj napriek zľave za poistenie úveru však po započítaní splátky za poistenie úveru zaplatíte viac ako v prípade ak by ste úver zobrali bez poistenia úveru. Mesačná splátka pri úvere 100-tisíc EUR, splatnosti 30 rokov a fixácii na tri roky pri úrokovej sadzbe 4,59 percenta by bola vo výške 512,05 EUR.

Mesačná splátka pri úvere s poistením a rovnakými parametrami aj napriek nižšej úrokovej sadzbe vo výške 4,39 percenta by bola 545,17 EUR. Splátka hypotéky by síce bola nižšia vo výške 500,17 EUR, ale za poistenie úveru by ste mesačne platili 45 EUR. Za prvé obdobie fixácie by ste teda banke zaplatili o 1.192 EUR viac. 

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.