9.8 C
Bratislava
DomovBankyFirst Republic Bank pomôžu s likviditou veľké americké banky

First Republic Bank pomôžu s likviditou veľké americké banky

Americkej banke First Republic Bank pomôžu veľkí hráči. Uložia si u nej 30 miliárd USD.

Už včera sme informovali, že ďalšej problémovej banke First Republic Bank pomôžu veľké americké banky s likviditou a uložia si u nej celkovo 30 miliárd USD. Dnes to banky potvrdili v spoločnom vyhlásení.

Banky JPMorgan ChaseCitigroupBank of America, Wells Fargo vložia každá 5 miliárd USD nepoistených vkladov do správy First Republic Bank. Menšie banky Morgan Stanley a Goldman Sachs si u First Republic Bank uložia každá 2,5 miliardy USD.

Ďalších päť menších bánk (Bank of New York Mellon, PNC Bank, State Street, Truist a US Bancorp) si u First Republic Bank uložia po 1 miliarde USD.

„Akcia najväčších amerických bánk odráža ich dôveru v bankový systém krajiny. Spoločne nasadzujeme našu finančnú silu a likviditu do väčšieho systému, kde je to najviac potrebné,“

UVIEDLI VO VYHLÁSENÍ AMERICKÉ BANKY.

First Republic Bank sa dostala do problémov ako tretia banka za posledných niekoľko dní. Ako prvá padla banka Silicon Valley Bank, ktorú o pár dní neskôr nasledovala Signature Bank. FED však upokojuje, že zatiaľ nejde o systémový problém.

- Inzercia -

Neskôr sa do problémov dostala aj švajčiarska banka Credit Suisse, ale tá má finančné problémy už niekoľko mesiacov. Jej poskytne minimálne 50 miliárd švajčiarskych frankov centrálna banka.

posledné články

vývoj akcií a kurzov mien

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.