21 C
Bratislava

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/5/3/535b26c1-043e-4774-8151-4bbb2e5eb5e6/epeniaze.sk/web/wp-content/plugins/massive-stock-widgets/includes/api.php on line 174

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/5/3/535b26c1-043e-4774-8151-4bbb2e5eb5e6/epeniaze.sk/web/wp-content/plugins/massive-stock-widgets/includes/api.php on line 174

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /data/5/3/535b26c1-043e-4774-8151-4bbb2e5eb5e6/epeniaze.sk/web/wp-content/plugins/massive-stock-widgets/includes/api.php on line 174

Warning: Undefined array key "symbol" in /data/5/3/535b26c1-043e-4774-8151-4bbb2e5eb5e6/epeniaze.sk/web/wp-content/plugins/massive-stock-widgets/includes/api.php on line 367

Warning: Undefined array key "symbol" in /data/5/3/535b26c1-043e-4774-8151-4bbb2e5eb5e6/epeniaze.sk/web/wp-content/plugins/massive-stock-widgets/includes/api.php on line 372

Warning: Undefined array key "company_name" in /data/5/3/535b26c1-043e-4774-8151-4bbb2e5eb5e6/epeniaze.sk/web/wp-content/plugins/massive-stock-widgets/includes/api.php on line 372
DomovBankyCetelem končí. Sťahuje sa zo slovenského trhu

Cetelem končí. Sťahuje sa zo slovenského trhu

Jedna z menších slovenských bánk, ktorá sa zameriavala hlavne na spotrebiteľské úvery, dnes oznámila odchod zo slovenského trhu.

Jedna z menších slovenských bánk, ktorá pôsobila ako pobočka zahraničnej banky, dnes oznámila postupný odchod zo slovenského trhu. Cetelem v minulosti pôsobil ako nebanková spoločnosť no neskôr sa firma transformovala na banku.

Odchádza z trhu

Odchod zo slovenského trhu bude postupný. Od dnes Cetelem neposkytuje služby pre nových klientov – firma teda nebude poskytovať nové úvery a kreditné karty. Cetelem to oznámil na svojom webe.

Firma mala pritom ešte pred niekoľkými rokmi smelé plány a okrem úverových produktov a poistenia sa chcela zamerať aj na poskytovanie bežných a sporiacich účtov. V susednom Česku už tieto produkty poskytovala pod značkou Hello Bank!. Firma dnes oznámila ukončenie aktivít aj tam.

Žiadna zmena pre existujúcich

Existujúcich klientov Cetelemu sa odchod z trhu zatiaľ nijako nedotkne. Pokiaľ ste teda mali v Ceteleme kreditnú kartu, spotrebný úver alebo nákup na splátky, tak ho aj naďalej splácate podľa úverovej zmluvy.

- Inzercia -

Je však pravdepodobné, že sa Cetelem časom bude chcieť všetkých aktivít na Slovensku zbaviť a klienti Cetelemu teda môžu skončiť v inej banke. Aj vtedy by však všetky zmluvy pokračovali ďalej bez zmeny.

Odchod Cetelemu však môže zamiešať hlavne nákupom tovaru na splátky, ktorý bol v minulosti veľmi obľúbený. Lenže mnoho Slovákov sa postupne od nákupov na splátky odkláňa a pokazený spotrebič financuje iným spôsobom.

Budú nasledovať ďalší?

Firma na webe uvádza, že pre odchod sa rozhodla z viacerých dôvodov. V posledných mesiacoch prišlo na trhu k výraznej zmene a úrokové sadzby úverových produktov začali postupne rásť. Slováci tak začali nakupovanie odkladať. Navyše sa firma poukazuje aj na vysoko konkurenčné prostredie. Dôvodom však môže byť aj nenaplnenie cieľom na počet klientov.

„V sektore, ktorý je mimoriadne ovplyvnený ekonomickou, politickou a sociálnou situáciou, slovenská pobočka nedosiahla potrebnú veľkosť, aby absorbovala vysoké IT investície potrebné pre jej budúce konkurencieschopné pôsobenie. Na základe strategického preskúmania, s cieľom identifikovať dostupné možnosti v záujme klientov, partnerov a zamestnancov, sa žiaľ nepodarilo nájsť stabilný model pre ďalšie fungovanie banky na Slovensku. Skupina BNP Paribas Personal Finance zároveň iniciovala strategický transformačný projekt s cieľom stimulovať rast a ziskovosť a zabezpečiť udržateľnosť svojho modelu. Táto reorganizácia zahŕňa zmenu zamerania geografických aktivít,“

UVÁDZA CETELEM NA WEBE.

Cetelem nemusí byť poslednou bankou, ktorá slovenský trh opustí. Už dlhšiu dobu sa hovorí o odchode viacerých hráčov zo slovenského trhu.

Základné otázky a odpovede o odchode Cetelemu

Aký dopad bude mať pozastavenie činnosti banky na moje úvery? 

Existujúce úvery klientov bude Cetelem aj naďalej spravovať, to znamená, že klienti budú aj naďalej splácať úvery podľa platných zmluvných podmienok.

Aký bude postup pri revolvingových úveroch, osobných pôžičkách a tovare na splátky? Môžem si požiadať o nový úver? 

V prvej fáze bude poskytovanie nových úverov pozastavené. Existujúce úvery bude Cetelem aj naďalej spravovať, to znamená, že klienti budú aj naďalej splácať svoje revolvingové úvery, osobné pôžičky a tovar na splátky podľa platných zmluvných podmienok.

Bude banka poskytovať aj naďalej klientsky servis? 

Áno, klientsky servis bude aj naďalej k dispozícií pre klientov tak, ako doteraz.

Môžem si ešte nakúpiť na splátky? 

O možnosti nákupu na splátky cez Cetelem sa informujte priamo v predajni, kde ste si tovar vybrali. V najbližších mesiacoch bude poskytovanie nových nákupov na splátky pozastavené.

Pred oznámením ukončenia poskytovania úverov som si požiadal o pôžičku. Čo bude s mojou žiadosťou? 

Všetky žiadosti klientov prejdú celým procesom rozhodovania a klienti budú informovaní o výsledku posúdenia.

Budem mať povinnosť predčasne splatiť revolvingové úvery, osobné pôžičky a tovar na splátky?

Klienti budú aj naďalej splácať úvery podľa platných zmluvných podmienok, avšak cieľom Cetelemu je, aby mali klienti možnosť splatiť úvery podľa svojich aktuálnych možností. Aj v prípade odchodu banky z trhu musí banka umožniť splácanie úverov v zmysle úverovej zmluvy. Klienti sa teda nemusia obávať, že by banka žiadala peniaze vrátiť späť.

- Inzercia -

Posledné články

Vývoj akcií a kurzov mien

Mohlo by vás zaujímať

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu
Captcha verification failed!
Používateľské skóre captcha zlyhalo. prosím kontaktuj nás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.