9.8 C
Bratislava

Sporíte si na dôchodok?

Hlavná kategória

Oblasť

Dátum publikovania

Videní

Téma

Tento rok čakajú sporenie na dôchodok v II. pilieri viaceré zmeny. Niektoré sa udiali už od 1. januára a k ďalším potom príde v priebehu tohto roka. Jednou zo zmien, ktoré na sporiteľov ešte len čakajú je predvolená investičná stratégia v závislosti od veku sporiteľa. 

Doteraz mala totiž väčšina Slovákov svoje úspory v garantovaných fondoch, kam ich dôchodkové správcovské spoločnosti presunuli po rozhodnutí vlády Roberta Fica. Tá výrazným spôsobom obmedzila sporenie v II. pilieri a navyše skomplikovala aj vstup nových sporiteľov do II. piliera. 

Ako si sporíte na dôchodok?

Mnohé tieto krivdy minulosti teraz politici konečne napravili. Opätovne sa zavedie automatický vstup do II. piliera pri prvom zamestnaní sa a tiež sa výrazne zjednodušil prechod z jednej dôchodkovej správcovskej spoločnosti do druhej. 

Ako si však Slováci na dôchodok reálne sporia? Sporíte si len v II. pilieri alebo aj v III. dobrovoľnom pilieri? Sporíte si na dôchodok aj inak napríklad vo fondoch? Alebo sa spoliehate len dôchodok od štátu?

Viac o sporení na dôchodok sa dočítate v našich článkoch:

Pridať odpoveď

Hodnotenie témy

Odpovede (1)

M
Maria
29. januára 2023

Nič mi to nezarobilo

Celkom(5 z 5)
Hodnotenie témy (5 z 5)
Sporilala som si aj v druhom pilieri ale teda každý rok tam mám menej a menej peňazí a je to len horšie. Vždy keď príde výpis tak len vidím ako sa mi sťahujú nezmyselné poplatky a nič iné. Chcela som to už viac krát zrušiť lebo však takto teda tie švajčiarske dôchodky nikdy nebudeme mať :-)

Diskusia

Viac o tejto téme

Autor

Hodnotenie témy

5 z 5
Sporilala som si aj v druhom pilieri ale teda každý rok tam mám menej a menej peňazí a je to len horšie. Vždy keď príde výpis tak len vidím ako sa mi sťahujú nezmyselné poplatky a nič iné. Chcela som to už viac krát zrušiť lebo však takto teda tie švajčiarske dôchodky nikdy nebudeme mať :-)Sporíte si na dôchodok?